פדיקור

פדיקור ופדיקור רפואי
הליך הפדיקור וגם הפדיקור הרפואי נועד לשמור על בריאות הרגליים שהם הגפיים שעוברות הכי הרבה מאמץ בהשוואה לשאר הגוף, מאחר והן תומכות בכל משקל הגוף למשך רוב שעות היום. הפדיקור הרפואי הוא הליך רפואי לכל דבר ודבר, ולכן ישנה חשיבות רבה למי שמבצע את ההליך והמקצועיות והכשרתו. כמו-כן, יש חשיבות רבה להקפדה על סטריליות מרבית במהלך ביצוע ההליך, החל מחיטוי כף הרגל והציפורניים לפני הטיפול ועד לשימוש בעזרים חדשים \ שעברו עיקור. כל זאת כדי למנוע זיהומים אפשריים בכפות הרגלים.

פדיקור ופדיקור רפואי הינם גם הליכים קוסמטים או אסתטים שנועדו לגרום למראה רגלים נקיות, מטופחות ויפות. יחד עם זאת, חשוב מאוד לבצע הליכים אשר משפיעים על מראה הגוף ועל בריאותוו רק במכונים בעלי הסמכה מתאימה או אצל פדיקוריסטית אשר בעלת הסמכה לביצוע פדיקור רפואי או פדיקור רגיל.

למי מתאים הפדיקור הרפואי?
הטיפול הינו הטיפול המומלץ ביותר והשכיח ביותר לחולי סכרת וחולי לב (זהו גם סוג הפדיקור היחידי שמותר לחולי סוכרת וחולי לב), והוא מומלץ מאוד גם לבעלי סדקים ובעלי עור עבה וקשה, בעלי ציפורן חודרנית, יבלות בחלקים שונים, אקזמות ועוד בעיות מסוג זה אשר מחייבים ביצוע הפדיקור במשנה זהירות בשילוב הכשרה מתאימה בתחום וסטריליות מירבית למניעת דלקות בכפות הרגלים.

שיטת הפדיקור היבש
לעיתים אנשים מעדיפים לבצע פדיקור יבש, מכיוון שלא מערב את השימוש בסכינים.
במקום לטפל ברגליים בעזרת סכינים, בפדיקור היבש מורחים את כפות הרגליים בחומרים פעילים שממיסים את העור הקשה שהצטבר בכפות הרגלים (מעין פילינג). ואשר אינו פוגע באזורי העור הבריא שברגליים. החומרים הללו מורידים משמעותית את הסיכון לפציעות. היתרון הנוסף הוא הדייקנות בטיפול והאטה בצמיחת העור לאחר מתן הטיפול, דבר שתורם חידוש העור בצורה מיטבית בכפות הרגליים.

מספר טיפים כדי לשמור על תוצאות הפדיקור שעשיתן

    • הקפידי על מריחת קרם טיפולי לרגליים מדי יום, עדיף בשעות הערב לאחר סיום המאמץ.
    • לפחות פעם בשבוע נסי להשרות את הרגליים בגיגית רחבה עם מים מחוממים מעורבבים עם סבון לידיים, למשך 15 – 20 דקות, ניתן למרוח גם קרם פילינג לרגליים לאחר מכן.
    • בדקי בצורה מתמדת לשינויים בכפות הרגליים עם דגש על פריחות שונות (לבדוק גם בין האצבעות), להופעת כתמים לבנים על גבי הציפורניים, לשינוי צבע בציפורניים ולגירויים בכף הרגל. אם הבחנתם המשהו מהמוזכר או משהו אחר יש לפנות לטיפול.

במכון של נורית תקבלי טיפול מקצועי ומותאם לרגלייך, כך שתצאי עם רגלים רעננות ורכות, ללא סדקים וללא שום תופעות לוואי.